
Hrvački klub Slatina
WRESTLING IS LIFE
EVERYTHING ELSE ARE DETAILS
HRVAČKI KLUB
"SLATINA"

POVIJEST HRVANJA U SLATINI
OSNIVANJE TEŠKO ATLETSKOG KLUBA "SLATINA"
Prema bilješkama glavnog trenera Milorada Dokmanca (1987.) vidljivo je da je osnivač Teško atletskog kluba "Slatina" Josip Tanko. Njemu pripadaju najveće zasluge što je hrvanje kao sport pokrenuto u Podravskoj Slatini. Najteži problemi na koje je klub nailazio u svoje prve dvije godine postojanja isključivo su bili na njemu. Prevladava mišljenje kako hrvanje nikada ne bi zaživjelo u Podravskoj Slatini da nije postojao toliki entuzijazam istoga. Josip Tanko rođen je 1945. godine u Podravskoj Slatini. Osnovnu i srednju školu završio je u Podravskoj Slatini. 1967. godine odlazi u Francusku na privremeni rad i tamo se prvi put susreo sa hrvanjem. Po povratku iz Francuske 1971. godine, pošto u Podravskoj Slatini nije bilo kluba, registrirao se za Hrvački klub "Lika", za koji je nastupao sve do osnutka kluba u Podravskoj Slatini. 1973. godine ponovno odlazi u Pariz, gdje se i danas nalazi. Na desetoj godišnjici kluba, 1982. godine, proglašen je počasnim članom Rvačkog kluba "Slatina".
Teško atletski klub "Slatina" osnovan je 27. studenog 1972. kada je održana osnivačka sjednica kluba na kojoj su bili prisutni članovi kluba: Josip Tanko, Mladen Gojković, Milorad Dokmanac, Zdravko Dodoš, Zvonko Perković, Boro Balać, Zoran Ivošević, Franjo Fickuš, Pero Milinković, Ivan Kolomaz, Čedo Mihaljević, Drago Rončević, Mladen Brajić, Željko Kavgić, Šimunović Goran, Vlado Tomašević, Zlatko Rabić i Stevo Tanko. Od ostalih gostiju bili su prisutni Marijan Malović (tajnik Saveza rvačkih sportova Hrvatske), Josip Marić (predsjednik stručne komisije Saveza rvačkih sportova Hrvatske) te Toma Lavrnić.
Na sjednici je izabran Upravni odbor od sedam članova koji su činili: Stevan Vujanić, Radomir Parabucki, Josip Tanko, Mladen Gojković, Zdravko Dodoš, Mile Mataija i Stevo Marić. Stevan Vujanić izabran je za prvog predsjednika, a na funkciju potpredsjednika postavljen je Radomir Parabucki. Za tajnika kluba postavljen je Zdravko Dodoš, a na funkciju blagajnika Zoran Ivošević. Josip Tanko postavljen je na funkciju trenera, a on je ujedno bio i predsjednik Inicijativnog odbora. Po svome osnutku odlučeno je da klub nosi naziv Teško atletski klub "Slatina" Podravska Slatina, zbog toga što je bilo u planu, uz hrvanje, u klubu trenirati dizanje utega i judo. No, do toga nikada nije došlo i sve je ostalo samo na hrvanju. Stoga je 1982. godine naziv kluba i službeno promijenjen u Rvački klub "Slatina".
RAD I DJELOVANJE RVAČKOG KLUBA "SLATINA" OD 1972. DO 1991. GODINE
Prema zapisima Milorada Dokmanca (1987.) nekoliko o mjeseci prije samog formiranja Teško atletskog kluba "Slatina", treniralo se hrvanje slobodnim načinom zbog toga što je Josip Tanko u Parizu uglavnom trenirao slobodnim načinom. Nakon osnivanja Teško atletskog kluba "Slatina" njegovi članovi počeli su trenirati grčko-rimski način hrvanja. U samom početku uvjeti za rad su bili vrlo loši. Treniralo se na strunjači veličine 4x4 metra bez zaštitne cerade. Takvi uvjeti su u velikoj mjeri otežavali rad članova kluba. Zbog velikog razumijevanja u Savezu rvačkih sportova Hrvatske, a posebno Marijana Malovića i Josipa Marića, u veljači 1973. godine klub je dobio novu strunjaču veličine 8x8 metara. Time su se stekli osnovni preduvjeti za bolji i kvalitetniji rad. 1980. godine nabavljena je strunjača veličine 10x10 metara, a 1984. godine strunjača veličine 12x12 metara.
Slika 1. Pioniri teškoatleskog kluba "Slatina" 1975. godina,
(u gornjem redu s lijeva): Jarić, Vaška, Nemet, Rogalo G., Kocić B.;
(u donjem redu s lijeva): Kocić N., Bosak, Rogalo D., Vujanić
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1975. godina)
Do 1980. godine treniralo se u dvorani Društvo za tjelesni odgoj "Partizan", koja je bila vlasništvo Osnovne škole "Lazo Tihomirović-Baja". Budući da u školi nije bilo razumijevanja za ovaj sport, u početku se znalo događati da su vrata dvorane bila zaključana u terminima predviđenim za trening. Kasnije su se ti problemi riješili, pa su članovi Teškoatletskog kluba "Slatina" mogli nesmetano trenirati, kako bi postizali što bolje natjecateljske rezultate. Od 1980. godine do 1984. godine treninzi su se odvijali u dvorani Srednje šlolskog centra "Edvard Kardelj", a izgradnjom nove zgrade Osnovne škole "Lazo Tihomirović- Baja" 1984. godine treninzi su se odvijali u dvorani nove škole.
Od 1972. godine do Domovinskog rata kroz klub je prošlo više stotina hrvača dječačkog, kadetskog, juniorskog i seniorskog uzrasta koji su nastupali na mnogim natjecanjima. Mnogi od njih osvajali su brojna odličja na različitim natjecanjima o čemu će biti više govora u nastavku. Teško atletski klub "Slatina", kao i većina hrvačkih klubova u Hrvatskoj, orijentirao se na grčko-rimski način hrvanja. Stoga je i većina odličja koju su članovi toga kluba osvojili na natjecanjima bilo grčko-rimskim načinom.
Slika 2. Prijateljski susret Teško atletskog kluba "Slatina" i Rvačkog kluba "Sigetvar"
979. godine u dvorani Društvo za tjelesni odgoj "Partizan"
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1979. godina)
Rvački klub "Slatina" prolazio je kroz razne faze svog razvoja. Od početnog entuzijazma, koji je trajao 2-3 godine, preko faze određene stabilizacije rada i djelovanja u sljedeće četiri godine, do velike krize koja je nastupila oko 1980. godine. Nakon te krize, koja je trajala dvije-tri godine, stanje u klubu se potpuno stabiliziralo i do izražaja počinju dolaziti rezultati upornog i kvalitetnog rada koji se očitovao u sve boljim rezultatima, kako u pojedinačnim, tako i u ekipnim natjecanjima. Posebno su dolazili do izražaja rezultati u mlađim dobnim skupinama, gdje su natjecatelji Rvačkog kluba "Slatina" bili u samome vrhu.
Slika 3. Seniorska ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" 1976. godina
(u gornjem redu s lijeva): Pugar, Perković, Prstojević, Kućan, Šimunović;
(u donjem redu): Bojić, Dokmanac, Tanko, Vaška, Kocić B.
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1976. godina)
Do 1990. godine 10 hrvača Rvačkog kluba "Slatina" nastupilo je za reprezentaciju Hrvatske, a 4 hrvača za reprezentaciju Jugoslavije. Zatim, 1991. godine za reprezentaciju Jugoslavije nastupili su hrvači Zoran i Siniša Dragičević i Krešimir Adamović. Uspon u natjecateljskim rezultatima članova kluba traje sve do 1991. godine, do početka Domovinskog rata, kada Hrvački klub "Slatina" ostaje bez skoro pedeset posto natjecatelja, kako u mlađim dobnim skupinama, tako i u seniorskom uzrastu.
Bitno je spomenuti trenere Rvačkog kluba "Slatina" koji su svoje znanje i iskustvo nesebično prenosili na članove kluba i time im omogućili da iskoriste svoje talente i želju za postignućem u cilju ostvarivanja što boljih sportskih rezultata. Od osnutka kluba do danas članovi kluba trenirali su i postizali zapažene rezultate pod vodstvom više kvalitetnih trenera od kojih su neki trenersku funkciju obavljali duže, a neki kraće s ciljem ostvarivanja što većih uspjeha. Jedan od istaknutijih trenera pod čijim je vodstvom klub osvojio mnogo medalja u svim dobnim skupinama jest Milorad Dokmanac. Rođen je 1958. godine u mjestu Hum pokraj Podravske Slatine. Osnovnu školu pohađao je u Podravskoj Slatini, a završio ju je 1973. godine. Srednju, drvno tehničku školu, završio je u Virovitici 1977. godine. 1981. godine diplomirao je na Fakultetu za fizičku kulturu u Zagrebu. Dugo godina u klubu je bio trener, a hrvači toga kluba su u tem periodu osvojili veliki broj medalja. Uslijed ratnih zbivanja i okolnosti 1991. godine Dokmanac seli u Srbiju gdje je magistrirao i doktorirao.
Pema zapisima glavnog trenera Milorada Dokmanca (1987., 1988., 1989., 1990.), treneri seniorske ekipe Teško atletskog kluba "Slatina", a kasnije Rvačkog kluba "Slatina" od osnutka kluba do 1991. godine:
Osim trenera koji su spomenuti, bitno je navesti i osobe koje su obavljale funkciju predsjednika kluba, jer bez njihovih zasluga Rvački klub "Slatina" ne bi bio u mogućnosti ostvariti sve svoje uspjehe kojih je u povijesti postojanja kluba bilo mnogo, kako u pojedinačnim, tako i u ekipnim natjecanjima.
Predsjednici Rvačkog kluba "Slatina" od osnutka kluba do 1991. godine:
PREGLED POJEDINAČNIH SENIORSKIH RVAČKOG KLUBA "SLATINA" REZULTATA
OD 1972. DO 1991. GODINE
Prema zapisma Milorada Dokmanca (1987., 1988., 1989., 1990.), članovi Rvačkog kluba "Slatina" koji su se natjecali u seniorskom uzrastu od osnutka kluba do Domovinskog rata na prvenstvima Hrvatske osvojili su ukupno trideset devet medalja. Od toga je na prvenstvima Hrvatske grčko-rimskim načinom osvojeno ukupno dvadeset četiri medalje, šest srebrnih i osamnaest brončanih. Slobodnim načinom na prvenstvima Hrvatske osvojeno je ukupno petnaest medalja, od čega je sedam zlatnih, pet srebrnih i tri brončane medalje. Za razliku od osvojenih medalja na prvenstvima Hrvatske slobodnim i grčko rimskim načinom na prvenstvima Jugoslavije od osnutka kluba do 1991. godine osvojena je samo jedna medalja, brončana, a osvojio ju je Dalibor Crnobrnja grčko-rimskim načinom borbe.
PREGLED POJEDINAČNIH REZULTATA MLAĐIH DOBNIH SKUPINA RVAČKOG KLUBA "SLATINA"
OD 1972. DO 1991. GODINE
Prema zapisma Milorada Dokmanca (1987., 1988., 1989., 1990.), od osnutka kluba, 1972. godine, do 1991. godine članovi Rvačkog kluba "Slatina" osvojili su zavidan broj medalja na prvenstvima Jugoslavije, a posebno na prvenstvima Hrvatske u uzrastima pionira, kadeta, juniora i omladinaca. U pionirskom uzrastu na prevnstvima Jugoslavije osvojeno je 65 medalja, od toga 18 zlatnih, 29 srebrnih i 18 brončanih. U istom uzrastu na prvenstvima Hrvatske osvojeno je 139 medalja, od toga 59 zlatnih, 42 srebrnih i 38 brončanih medalja. Na prvenstvima Jugoslavije u kadetskom uzrastu osvojeno je ukupno 29 medalja, 9 zlatnih, 9 srebrnih, 11 brončanih, a na prvenstvima Hrvatske osvojeno 36 zlatnih, 15 srebrnih i 17 brončanih, ukupno 68. Na juniorskim prvenstvima Jugoslavije osvojeno je 21 medalja, 7 zlatnih, 10 srebrnih i 4 brončane medalje. Na juniorskim prvenstvima Hrvatske osvojeno 20 zlatnih, 19 srebrnih i 21 brončana medalja, ukupno 60 medalja. Na prvenstvima Jugoslavije u omladinskom uzrastu osvojeno je 17 medalja, 9 zlatnih, 3 srebrne i 5 brončanih, a u istom zuzrastu na prvenstvima Hrvatske osvojene su 42 medalje, 14 zlatnih, 14 srebrnih i 14 brončanih. Natjecatelji Rvačkog kluba "Slatina" u pionirskim, kadetskim, juniorskim i omladinskim uzrastima na prvenstvima Hrvatske osvojili su ukupno 309 medalja, 129 zlatnih, 90, srebrnih i 90 brončanih medalja. U istim uzrastima na prvenstvima Jugoslavije osvojili su 132 medalja, 43 zlatne, 51 srebrnih i 38 brončane medalje.
PREGLED REZULTATA SENIORSKE EKIPE RVAČKOG KLUBA "SLATINA" U EKIPNIM NATJECANJIMA
OD 1972. DO 1991. GODINE
Prema zapisma Milorada Dokmanca (1987., 1988., 1989., 1990.), seniorska ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" u ekipno natjecanje uključila se 1974. godine, a natjecala se u Zagorsko-podravskoj ligi. Te sezone od ukupno šest klubova ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" završila je na drugom mjestu. Sljedeće sezone, 1974./75., ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" natjecala se u Hrvatskoj hrvačkoj ligi. Od ukupno šest klubova koji su se natjecali, ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" završila je na prvom mjestu. U sezoni 1975./76. u Hrvatskoj hrvačkoj ligi ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" je završila na drugom mjestu od ukupno pet ekipa. Sljedeće sezone, 1976./77., ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" natjecala se u II. Međurepubličkoj hrvačkoj ligi - zapad. Tu sezonu ekipa je završila natjecanje na posljednjem mjestu od ukupno šest ekipa. Sezonu 1977./78. ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" također se natjecala u II. Međurepubličkoj ligi - zapad. Te sezone ostvaren je bolji plasman, ekipa se plasirala na 4 mjesto od ukupno osam klubova koji su se natjecali te sezone. U sezoni 1978./79. ekipa Teško atletskog kluba "Slatina" natjecala se u II. saveznoj ligi - zapad i sezonu je završila na četvrtom mjestu od osam ekipa. Sljedeće četiri sezone ekipa se natjecala u II. Međurepubličkoj ligi - zapad. Sezonu 1979./80. završila je na petom mjestu od ukupno osam ekipa, sezonu 1980./81. završila je na četvrtom mjestu od osam ekipa, sezonu 1981./82. završila je na posljednjem mjestu od osam ekipa, a sezonu 1982./83. završila je također na posljednjem mjestu od osam ekipa.
Slika 4. Seniorska ekipa Teško atletskog kluba "Slatina", 1978. godina
(u gornjem redu s lijeva): Jauk, Perković, Kučan, Karadžić, Dokmanac;
(donji red): Kocić N., Kocić B., Radmilović, Gojković
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1978. godina)
U sezoni 1983./84. ekipa Rvačkog kluba "Slatina" natjecala se u Hrvatskoj regionalnoj "B" ligi. Te sezone ekipa Rvačkog kluba "Slatina" za protivnike je imala dvije ekipe, Rvački klub "Split" i Rvački klub "Ličanin" iz Gospića, a ekipa Slatine završila je na prvom mjestu. Sljedećih šest sezona ekipa Rvačkog kluba "Slatina" natjecala se u Hrvatskoj rvačkoj ligi. Sezonu 1984./85. ekipa Slatine završila je na šestom mjestu od osam ekipa, a sezonu 1985./86. završila je također na šestom mjestu od osam ekipa
Sezonu 1986./87. završila je na visokom drugom mjestu od osam ekipa. Sezone 1987./88. ekipa Rvačkog kluba "Slatina" ponovila je uspjeh od sezone ranije i ponovno završila na drugom mjestu od osam ekipa. U sezoni 1989. kvalitetan i uporan rad dolazi do izražaja i ekipa Rvačkog kluba "Slatina" osvaja prvo mjesto od osam klubova. Sljedeće sezone, 1990., ekipa Rvačkog kluba "Slatina" ponavlja uspjeh od prošle sezone i također završava na prvom mjestu od devet ekipa.
Slika 5. Seniorska ekipa kluba "Slatina", 1989. godine
(u gornjem redu s lijeva): Karadžić, Zeman, Prstojević, Sertić, Dokmanac, Kocić N.;
( u donjem redu): Radovanović, Grahovac, Šimek, Keler
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1989. godina)
U sezoni 1985./86. i sezoni 1986./87. paralelno s ligom u grčko-rimskom stilu održavala se i liga u slobodnom stilu. Pola sata nakon meča u grčko-rimskom stilu, održavali su se susreti u slobodnom stilu. U sezoni 1985./86. ekipa Rvačkog kluba "Slatina" završila je na dugom mjestu u Hrvatskoj rvačkoj ligi od osam ekipa, a sljedeće sezone, 1986./87. ekipa Slatine završila je na prvom mjestu od osam ekipa.
Rvački klub "Slatina" od 1979. godine do 1985. godine imao je tradiciju održavanja prijateljskih ekipnih susreta u grčko-rimskom načinu sa ekipom Sigetvara iz Mađarske. Osim u grčko-rimskom stilu, 1979., 1980., 1981. i 1985. godine održani su prijateljski susreti i u slobodnom stilu.
Slika 6. Prva ekipa Rvačkog kluba "Slatina", na prijateljskom susretu u Sigetvaru, 1982. godina
(u gornjem redu s lijeva): Roštaš, Grujić, Nenadović, Dokmanac, Prstojević, Kocić B. Karadžić;
(u donjem redu): Pavić, Potočki, Kocić N., Vujanić, Rabić, Aust, Jovanović;
(sjedi): Vujanić - tajnik
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1982. godina)
PREGLED REZULTATA S MEĐUNARODNIH NATJECANJA RVAČKOG KLUBA "SLATINA"
OD 1972. DO 1991. GODINE
Prema zapisma Milorada Dokmanca (1987., 1988., 1989., 1990.), osim na prvenstvima Hrvatske i Jugoslavije, natjecatelji Rvačkog kluba "Slatina" postigli su i nekoliko zapaženih rezultata na međunarodnim natjecanjima. 1978. godine na Trofeju Jadrana Milorad Dokmanac završio je na četvrtom mjestu. 1985. godine na juniorskom prvenstvu Europe Siniša Rabić osvojio je 10 mjesto. Sljedeće godine, 1986., Siniša Rabić na omladinskom prvenstvu Balkana u Somboru postigao je veliki uspjeh osvojivši srebrnu medalju. 1988. godine na međunarodnom seniorskom turniru u Parizu zlatnu medalju osvojili su Josip Grahovac, Milorad Dokmanac, Petar Karadžić, Mario Zeman i Siniša Rabić. Srebrnu medalju osvojili su Borivoje Kocić i Novica Kocić. Na tom međunarodnom turniru Rvački klub "Slatina" osvojio je ekipno prvo mjesto.
Slika 7. Seniorska ekipa Rvačkog kluba "Slatina", svojeno ekipno prvo mjesto
na međunarodnom turniru u Parisu, 1988. godine
( slijeva): Vujanić – tajnik, Kocić N., Grahovac, Kocić B., Dokmanac, Karadžić, Zeman
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1988. godina)
1988. godine na kadetskom prvenstvu Europe koje se održalo u Izmiru, Turska, Aleksandar Džombić završio je na visokom četvrtom mjestu. Iste godine na prvenstvu svijeta za juniore koje se održalo u mjestu Bregenc u Austriji, Josip Grahovac bio je deseti. Sljedeće godine, 1989., na Europskom juniorskom prvenstvu koje se održalo u Njemačkom Wittenu, Josip Grahovac osvojio je šesto mjesto. 1990. godina bila je vrlo uspješna za natjecatelje Rvačkog kluba "Slatina" što se tiče rezultata postignutih na međunarodnim natjecanjima. Na Svjetskom kadetskom prvenstvu koje se održalo u Mađarskom mjestu Sombathley, Dalibor Crnobrnja osvojio je drugo mjesto. Aleksandar Džombić bio je peti na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Petah Tikva u Izraelu. Josip Grahovac bio je deseti na Europskom omladinskom prvenstvu koje se održalo u Lapuau, Finska. Na omladinskom prvenstvu Balkana koje se održalo u Sakariji, Turska, Dalibor Crnobnja bio je četvrti, dok je Siniša Dragičević završio na petom mjestu.
RAD I DJELOVANJE HRVAČKOG KLUBA "SLATINA" OD 1992. GODINE DO DANAS
Nakon osamostaljenja Republike Hrvatske 25. lipnja 1991.godine Slatinu su pogodila ratna stradanja. Unatoč tome, Hrvački klub "Slatina" nastavlja sa svojim radom. Iako je klub ostao bez članova koji su do tada postizali zapažene rezultate, natjecateljski kadar koji je ostao u klubu nastavio je sa sudjelovanjem na natjecanjima i osvajao brojne medalje. Hrvački klub "Slatina" 1992. godine mijenja ime u Hrvački klub "Klasje", koje je dobio po imenu sponzora kluba. Pod tim imenom se natječe sve do 2001. godine, kada opet mijenja ime u Hrvački klub "Slatina", pod kojim je klub i danas registriran.
Škola u kojoj su se odvijali treninzi mijenja ime u Osnovna škola Eugena Kumičića i do danas se treninzi odvijaju u toj istoj dvorani. Budući da dvorana nema osnovnu namjenu za hrvačke treninge, već je to školska sportska dvorana, prije svakoga treninga članovi kluba sami slažu strunjaču za trening, a nakon treninga jednako tako sami ju spremaju na za to predviđeno mjesto. Treninzi mlađih dobnih skupina se odvijaju tri puta tjedno pod vodstvom trenera Maria Petraka, Josipa Grahovca i Borivoja Kocića, prof, dok hrvači seniorskog uzrasta treniraju pet puta tjedno.
Mario Petrak rođen je 1973. godine u Virovitici. Osnovnu školu završio je 1987. u Podravskoj Slatini, a srednju, elektrotehničku, u Zagrebu 1991. Hrvanjem se počeo baviti 1979. godine. Od 1997. godine je hrvački sudac, sudio je na europskim i svjetskim prvenstvima juniorskog i kadetskog uzrasta. U 12. mjesecu 2012. godine položio je za međunarodnog sudca I. kategorije.
Josip Grahovac rođen je 1971. godine u Virovitici. Osnovnu školu završio je 1986. godine, a srednju 1990. u Podravskoj Slatini. Hrvanje je počeo trenirati 1977. godine. Osvjač je mnogobrojnih medalja na domaćim natjecanjima, a postigao je i značajne rezltate na međunarodnim prvenstvima. 1988. godine ostvario je veliki uspjeh plasiravši se na 10. mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu, a 1989. je bio 6. na Europskom prvenstvu, također za juniore. od 1997. počinje se baviti suđenjem, 2011. godine položio je za međunarodnog sudca II. kategorije.
Trener koji je ostavio neizbrisiv trag u poslijeratnom razdoblju je Borivoje Kocić, prof, seniorsku ekipu je trenirao od 1991. do 2009. godine i u tom periodu natjecatelji su osvojili više od 250 medalja na prvenstvima Hrvatske u svim uzrastima. Rođen je 1960. godine u mjestu Vlastinci, a od 1965. živi u Podravskoj Slatini gdje je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je 1985. godine na Fakultetu za Fizičku kulturu u Zagrebu. Hrvanjem se počeo baviti 1973. u Rvačkom klubu "Slatina", a u svojoj karijeri nije nastupio ni za jedan drugi klub. Osvjač je više medalja na domaćim natjecanjima. 2009. godine funkciju trenera zbog ozljede prepustio je Novici Kociću, koji je i danas trener seniorske ekipe Hrvačkog kluba "Slatina".
Novica Kocić rođen je 1962. godine u mjestu Boljare. Osnovnu i srednju školu pohađao je u Podravskoj Slatini, 1981. godine je maturirao u matematičko-informatičkoj školi. U svojoj hrvačkoj karijeri nastupao je samo za Hrvački klub "Slatina". Od 1995. je hrvački sudac, a 2000. položio je za međunarodnog sudca III. kategorije.
Predsjednici Hrvačkog kluba "Slatina" od 1991. godine do danas:
Bitno je spomenuti kako je Hrvački klub "Slatina" jedini sportski klub u Virovitičko-podravskoj županiji koji je od osamostaljenja Republike Hrvatske zadržao status prvoligaša u kontinuitetu, a uz to je postizao i zapažene rezultate na prvenstvima Hrvatske.
PREGLED POJEDINAČNIH SENIORSKIH REZULTATA HRVAČKOG KLUBA "SLATINA"
OD 1992. GODINE DO DANAS
Članovi Hrvačkog kluba "Slatina" koji su se natjecali u seniorskom uzrastu od 1992. godine do danas na prvenstvima Hrvatske osvojili su ukupno šezdeset osam medalja. Od toga je na prvenstvima Hrvatske grčko rimskim načinom osvojeno trideset osam medalja, tri zlatne, dvanaest srebrnih i dvadeset tri brončane medalje. Slobodnim načinom na istim natjecanjima osvojeno je neznatno manje medalja - ukupno trideset, od čega su dvije zlatne, deset srebrnih te osamnaest brončanih medalja.
PREGLED POJEDINAČNIH REZULTATA MLAĐIH DOBNIH SKUPINA HRVAČKOG KLUBA "SLATINA"
OD 1992. GODINE DO DANAS
Od 1992. godine do danas članovi Hrvačkog kluba "Slatina" koji su se natjecali u uzrastima mlađih dječaka, starijih dječaka, kadeta i juniora osvojili su veliki broj medalja na prvenstvima Hrvatske. U uzrastu mlađih dječaka osvojeno je ukupno 39 medalja od čega su 7 zlatnih, 16 srebrnih i 16 brončanih. Na prvenstvima Hrvatske u uzrastu starijih dječaka osvojena je 21 zlatna, 13 srebrnih, 19 brončanih, ukupno 53 medalje. U kadetskom uzrastu osvojeno je ukupno 55 medalja, od čega je 14 zlatnih, 20 srebrnih i 21 brončana medalje. Na juniorskim prvenstvima hrvatske osjeno je 7 zlatnih, 25 srebrnih i 18 brončanih medalja, ukupno 50. U uzrastima mlađih i starijih dječaka, kadeta i juniora na prvenstvima Hvatske osvojeno je ukupno 197 medalja, od toga je 49 zlatnih, 74 srebrnih i 74 brončanih medalja.
Slika 8. Mlađi i stariji dječaci Hrvačkog kluba " Klasje", 1995. godina
(prvi red odozgo s lijeva): Kajzer D., Tot K., Jurić D., Vida M., Čarnohorski D.,
Kovačević G., Crnoja M., Vesel D., Mandić S., Hrala A., Hrala B., Zejak D.,
Brkić A.; (drugi red odozgo s lijeva): Kocić B., Leovac M., Marček M., Tubić B.,
Šarabok G., Demeter T., Čavrić Sl., Čavrić Sa., Kurtić S., Matijašević F.,
Mutavdlić S., Medved N., Androš S., Bičanić.; (sjede s lijeva): Adamović D.,
Crnobrnja M., Borbaš V., Vilk Z., Kolomaz D., Maleković G., Lalić D.,
Šarabok T., Filipović D., Jazbić M., Topić J., Presečan B., Tomić S.;
(kleče s lijeva): Stričević S., Crnoja I., Uvalić D., Fuček M., Biškupović M., Bilali J., Kolarić N.,
Ciglar D., Filipović M., Popović S., Kolarić B., Oljača M., Leovac J.
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1995. godina)
PREGLED REZULTATA SENIORSKE EKIPE HRVAČKOG KLUBA "SLATINA" U EKIPNIM NATJECANJIMA
OD 1992. GODINE DO DANAS
U sklopu 1. Hrvatske hrvačke lige prvih 10 godina Hrvački klub "Slatina" postizao je zapažene rezultate i redovito završavao unutar prvih 5 mjesta. Prve godine sudjelovanja u sklopu 1. Hrvatske hrvačke lige, 1992. godine, natjecalo se 15 ekipa, Hrvački klub "Klasje" iz Slatine osvojio je visoko 3. mjesto, iza ekipa Hrvačkog kluba "Zagreb - Velebit" i Hrvačkog kluba "Podravka" iz Koprivnice. 1994. godine Hrvački klub "Klasje" zauzeo je 5. mjesto, od ukupno 10 ekipa. 1995. godine Hrvački klub "Klasje" zauzeo je 2. mjesto, iza ekipe Hrvačkog kluba "Zagreb - Velebit". Na konačnoj tablici 1. Hrvatske hrvačke lige 1996. godine Hrvački klub "Klasje" završio je na 5. mjestu, od ukupno 7 ekipa. 1997. godine Hrvački klub "Klasje" je na 4. mjestu, od ukupno 6 ekipa koje su sudjelovale. 1998. godine Hrvački klub "Klasje" je na 4. mjestu, od ukupno 6 ekipa.
Slika 9. Prva ekipa Hrvačkog kluba "Klasje", 1999. godine
(u gornjem redu s lijeva): Krznarić S., Keler R., Petrak M., Čavrić S.,
Davidović N, Grahovac J., Kolomaz D., Nikšić N., Kocić B.;
(u donjem redu): Kocić N., Menčik D., Grabić Z., Carević M., Jagić D., Uvalić
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 1999. godina)
1999. godine Hrvački klub "Klasje" Slatina na konačnoj tablici 1. Hrvatske hrvačke lige završio je na 3.mjestu, od ukupno 8 ekipa. 4. mjesto klub je zauzeo 2000. godine, kao i 2001. godine. Od 2002. godine pokazao se postepeni pad u rezultatima kluba. Osim 2003. i 2005. godine, kada je završio na 5. mjestu, Hrvački klub "Slatina" više se nije svrstavao među prvih 5 klubova u 1. Hrvatskoj hrvačkoj ligi. 2002., 2004., 2006. i 2007. godine završio je na 6. mjestu. Od 2008. godine pa sve do 2012. klub redovito zauzima 9. mjesto. 2012. godine, Hrvački klub "Slatina" sezonu je završio na 11 mjestu.
Slika 10. Prva ekipa Hrvačkog kluba "Slatina", Petrinja, 2003. godina
(u gornjem redu s lijeva): Nikšić N., Petrak M., Kocić N., Grahovac J., Kolomaz D., Kocić B.;
(u donjem redu): Kocić D., Bačanlija S., Jagić D., Menčik D.
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 2003. godina)
Slika 11. Prva ekipa Hrvačkog kluba "Slatina", Prva Hrvatska hrvačka liga ( Slatina – Poreč), 2012. godina
(u gornjem redu s lijeva):Domić, Nikšić N., Klement M., Bačanlija S.,
Menčik D., Dukmenić H., Kocić B., Jelavić M., Petrak K.
(arhiva Hrvačkog kluba "Slatina" – 2012. godina)
Pogledajte rezultate Hrvačkog kluba "Slatina" kroz povijest!










